Maseczki na twarz czy przyłbice? Podpowiadamy, co warto wybrać! 0

Pierwsza połowa roku 2020 uświadomiła społeczeństwu, jak ważna jest ochrona osobista. W dzisiejszym świecie stała się ona podstawą nie tylko dla medyków, ale i „zwykłych” obywateli. Jak skutecznie zabezpieczyć się przed panującym koronawirusem? Jaką formę ochrony warto wybrać – maseczki na twarz czy przyłbice? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Maseczki na twarz i dotyczące ich kontrowersje

Obowiązek noszenia maseczek i skuteczność ich działania to tematy, które w ostatnim czasie budzą wiele kontrowersji. Zdania na temat tego, jakie elementy ochrony warto stosować, są podzielone i niejednoznaczne. W toku publicznych i naukowych dyskusji często podkreśla się też, że maseczki na twarz są różne, a właściwości konkretnych modeli mogą być wyraźnie odmienne. Najpopularniejsze zarzuty, jakie kieruje się w stronę tej formy osłony twarzy to słaba trwałość i jednorazowe zastosowanie. W bieżących dyskusjach wciąż pojawiają się również wątpliwości co do tego, czy każda maseczka jest skuteczną ochroną przed patogenami, czy jednak powinno się wybierać tylko te, wyposażone w atestowane filtry.

Przyłbice nie tylko dla medyków!

W ostatnim czasie wiele mówi się nie tylko o maseczkach na twarz. Innym elementem ochrony, który często wybierany jest przez medyków i przedstawicieli profesji narażonych na kontakt z potencjalnie zakażonymi osobami, są przyłbice. Tego typu akcesoria, wykonane z wysokiej jakości materiałów, są dobrą i trwałą formą zabezpieczenia przed patogenami. Przyłbice są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z jakichś względów nie mogą korzystać z maseczek. Świetnie sprawdzają się również w przypadku osób noszących okulary, które podczas korzystania z maseczek mają duży problem z parowaniem szkieł. Co więcej, przyłbice po dezynfekcji ponownie nadają się do użytku, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne i ekologiczne niż klasyczne maseczki.

Maseczki na twarz i przyłbice a inne środki ochrony

Choć w kontekście ochrony osobistej najwięcej mówi się o maseczkach na twarz i przyłbicach, to warto pamiętać, że skuteczne zabezpieczenie wymaga również innych elementów. Zgodnie z zaleceniami specjalistów należy pamiętać również o noszeniu rękawiczek i regularnym myciu rąk. W codziennym funkcjonowaniu warto wykorzystać również płyny dezynfekujące, które umożliwiają odkażenie otoczenia. W zawodach wymagających kontaktu z klientem niezastąpione są również osłony z plexi, które dodatkowo ochraniają przed przedostawaniem się patogenów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl