Jak stworzyć piękną choinkę, czyli ozdoby na Boże Narodzenie 0

Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto już dziś zacząć myśleć o podstawowych kwestiach z nimi związanymi. Jedną z nich jest z pewnością drzewko bożonarodzeniowe. Poznajcie parę wskazówek, dzięki którym stworzenie „choinki idealnej” stanie się prostsze.

Lokalizacja

Zanim zabierzemy się do wybierania ozdób na Boże Narodzenie, które zostaną zawieszone na choince, znajdźmy dla niej odpowiednie miejsce. Musimy pamiętać, że stanie się centralnym punktem przez cały świąteczny okres. Zostaną pod nią zgromadzone mniejsze lub większe ilości prezentów, dlatego należy ją ulokować w takim miejscu, aby wszystko się zmieściło. Jeżeli wciśniemy ją gdzieś w kąt – straci na swoim uroku i będzie mało praktyczna. Nie możemy też przesadzić w przeciwnym kierunku. Jeżeli umiejscowimy choinkę na środku pomieszczenia, może ona znacząco utrudniać przemieszczanie się po nim.

Dekoracje

Funkcjonuje wiele różnych styli ubierania choinek, przykładowo skandynawski, rustykalny, czy ostatnio co raz popularniejszy styl vintage. W każdym z nich istotną rolę odgrywa spójność. Jeżeli decydujemy się na dobór wielokolorowych bombek, możemy dobrać do nich takie same światełka. Natomiast jeżeli naszą choinkę zdobią bombki o dwóch, czy trzech kolorach, lepiej dopasować do nich jednobarwne światełka.

Bombki to z pewnością jedne z podstawowych ozdób na Boże Narodzenie.Ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na takie, które można samemu pomalować. Wspólne, rodzinne malowanie przysporzy wiele radości i pięknych chwil. W naszej ofercie znajdziecie różne rodzaje bombek – malowanek.

Co więcej?

Choinka i znajdujące się na niej bombki to nie jedyne ozdoby na Boże Narodzenie, dzięki którym w naszym domu zapanuje niepowtarzalny, świąteczny klimat. Warto rozejrzeć się również za ciekawymi, ręcznie robionymi wieńcami świątecznymi, albo ozdobnymi gałązkami, bądź kreatywnymi girlandami.

Niektóre ozdoby na Boże Narodzenie można wykonać samemu. Wystarczy sięgnąć po pomarańczę, przeciąć ja wpół, a następnie w środek włożyć po niewielkiej świeczce tealight. Następnie należy powbijać dookoła świeczki goździki. W ten sposób, niewielkim kosztem, stworzymy ładnie pachnącą dekorację świąteczną. Innym pomysłem jest stworzenie świecznika w szkle. Wystarczy zakupić szklany pojemnik (przykładowo wazon), włożyć do środka kawałki mchu a na nim postawić świeczkę. W ten sposób zyskamy cząstkę lasu w domowym zaciszu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl