Czy maseczki chronią przed koronawirusem? Sprawdź, co musisz wiedzieć!  0

W dobie pandemii koronawirusa temat środków ochrony osobistej to jedna z najgorętszych społecznych dyskusji. Codzienne doniesienia medialne pełne są sprzecznych lub niejednoznacznych informacji o skuteczności zalecanych akcesoriów i zabiegów. Wiele z nich dotyczy osłony twarzy i obowiązkowych maseczek. Czy maseczki chronią przed koronawirusem? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by dobrze zabezpieczyć się przed groźnymi patogenami!

Pandemia koronawirusa a środki ochrony osobistej

W obliczu bieżących, światowych wydarzeń niewiele osób ma jeszcze wątpliwości co do tego, że stosowanie środków ochrony jest konieczne. Eksperci zalecają, by podczas codziennego funkcjonowania nie zapominać o zagrożeniu i korzystać z zabezpieczających przed nim akcesoriów. Do najczęściej rekomendowanych środków ochronnych należą maseczki, przyłbice i rękawiczki. O czym należy pamiętać, by zminimalizować ryzyko zakażenia? Czy maseczki chronią przed koronawirusem i z jaką formą ochrony warto je łączyć?

Czy maseczki chronią przed koronawirusem?

Temat obowiązkowej osłony twarzy budzi wiele kontrowersji. Wiele z nich dotyczy skuteczności działania maseczek. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakich sytuacjach są one wystarczające. Wśród głównych zarzutów, jakie stawia się akcesoriom tego typu, znajdują się wątpliwości do skuteczności poszczególnych materiałów czy konieczności stosowania filtrów. W wielu zawodach, których przedstawiciele są szczególnie narażeni na kontakt z potencjalnymi chorymi, wykorzystuje się również przyłbice. W codziennym życiu mogą być one dobrym uzupełnieniem ochrony osobistej lub alternatywą dla kontrowersyjnych maseczek.

Zalety przyłbic ochronnych

Masz wątpliwości, czy maseczki chronią przed koronawirusem? Postaw na przyłbice! To wygodne rozwiązanie, którym uzupełnisz lub zastąpisz maseczkę. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przyłbice są komfortowe i wygodne w utrzymaniu. Po odpowiedniej dezynfekcji mogą być używane wielokrotnie, nie tracąc przy tym swoich ochronnych właściwości. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą korzystać z maseczek – np. ze względów zdrowotnych. Doskonale sprawdzają się również w przypadku osób noszących okulary, które po założeniu maseczki mają problem z parującymi szkłami.

Pełna ochrona osobista

Nie masz przekonania co do tego, czy maseczki chronią przed koronawirusem, a zależy Ci na pełnej ochronie? Poza przyłbicami możesz wykorzystać również inne akcesoria. Oprócz niezbędnych rękawiczek niezwykle pomocne mogą okazać się płyny dezynfekujące. Na stanowiskach pracy doskonale sprawdzą się również osłony z plexi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl